Postdanmark.dk www.postdanmark.dk

Postdanmark er rangeret 62 i Danmark. 'Post Danmark.'

62Rang i Danmark

32.165Verdensrang

Månedlig antal sider set5.027.022
Månedlige besøg 1.621.620
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 5,09 Million *
Eksterne links5.479
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
8Grønland (Kalaallit Nunaat)
62Danmark
11.245Sverige
130.537Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande4,00%2,40%
Grønland (Kalaallit Nunaat) 83,50%1,90%
Danmark 6289,80%93,40%
Sverige 11.2451,80%1,50%
Tyskland 130.5370,90%0,80%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Haslev82.20%4.20%6.00
Nyborg191.70%1.80%3.00
Kastrup221.60%0.60%1.20
Albertslund362.50%2.50%3.10
Gentofte912.20%1.20%1.70
Copenhagen12612.40%13.40%3.40
Aarhus1683.40%3.10%2.90
Frederiksberg2172.50%1.50%1.80
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang27.029 -4.536
Daglig Antal Besøgende12.198+16%
Rangering for daglige besøgende26.605 -6.188
Daglig Antal Kig27.607 -2,25%
Rangering for daglige sidevisninger37.184 -1.232
Sidevisninger per bruger3,13 -15,63%

www.Postdanmark.dk

Postdanmark er en website der har sider på, Aktiver En Mere Handicapvenlig Tilstand, Ignorer Kommandoer På Båndet, Gå Til Hovedindhold, Netbutik, Om Os, Virksomheden, Sponsorat, og Kvalitet.

Besøgende Den er mest populær i landene, Tyskland, Sverige, Danmark, Grønland (Kalaallit Nunaat.) De estimerede 13.338 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 3,13 sider. Den er mest populær i Copenhagen, Aarhus, Sisimiut, Frederiksberg og Albertslund.

IndholdTeksten er kodet med utf-8 tegnsæt. Den har indhold omkring: "ePosthuset," og "Post Danmark." Dens opførte kategorier er 'Government-Related Organizations/Postal Services' og 'Address and Phone Numbers/Postal Codes.'

Links

Lignende siderLignende websites er postcode.nl, postcompany.dk, postcph.dk, postdanmar.dk.

Server
Server lokalisering
Posten Sverige Ab
Solna
Sverige
59.37, 18.02

Websitets indlæsningstid er 1466 milliseconds, mindre end 48% af andre målte websites.

Dens IP-nummer er 147.14.11.243. Dens webserver er placeret ved Posten Sverige Ab Solna. Den har 2 DNS records, ns1.postdanmark.dk, og ns2.postdanmark.dk.

Server setup
content-length:167019
content-type:text/html; charset=utf-8
date:Thu, 18 Oct 2012 13:34:02 GMT
p3p:CP="NON CUR OTPi OUR NOR UNI"
server:Microsoft-IIS/7.5
vary:*
x-powered-by:ASP.NET
x-sharepointhealthscore:0
x-aspnet-version:2.0.50727
sprequestguid:a0547584-7446-4268-ad07-37d11007604f
cache-control:private
expires:Thu, 18 Oct 2012 13:44:02 GMT
postdanmark.dk