Yr.no www.yr.no

Yr er rangeret 954 i Danmark. 'yr.no – Været for Norge og verden fra NRK og Meteorologisk institutt.'

954Rang i Danmark

2.074Verdensrang

Månedlig antal sider set16.634.835
Månedlige besøg 5.736.150
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 18,01 Million *
Eksterne links30.713
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
17Norge
68Island
76Botswana
142Estland
165Sydafrika

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande5,30%4,90%
Norge 1744,20%46,50%
Island 680,80%0,60%
Botswana 760,70%0,80%
Estland 1421,30%1,10%
Sydafrika 1658,70%9,60%
Sverige 1668,90%7,40%
Tjekkiet 2085,40%5,10%
Letland 2901,00%0,70%
Litauen 5810,80%0,70%
Kroatien 6380,60%0,70%
Irland 7541,10%1,00%
Polen 8674,60%5,00%
Danmark 9541,20%0,90%
Slovakiet 1.3360,50%0,60%
Finland 1.6860,90%0,50%
Østrig 2.4730,60%1,10%
Nederlandene 2.7071,40%0,90%
Rumænien 2.8320,60%0,50%
Argentina 3.2700,60%0,60%
Tyskland 4.2423,00%2,70%
Frankrig 5.3671,80%1,60%
Australien 5.4050,70%0,60%
Spanien 6.1071,00%1,10%
Reino Unido 6.8491,30%1,20%
Rusland 8.0021,70%1,30%
Kina 28.4250,70%1,40%
USA 55.2300,60%1,10%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang1.74328
Daglig Antal Besøgende160.072 -5,50%
Rangering for daglige besøgende1.65732
Daglig Antal Kig354.845 -7,79%
Rangering for daglige sidevisninger2.71771
Sidevisninger per bruger3,08 -2,22%

www.Yr.no

For det første har Yr links til sider som, Meteorologisk Institutt, Se Flere Søkeresultater, Lukk, Stavanger, Røst, Beijing, Avansert Søk, Mine Steder, og Nynorsk.

Besøgende De estimerede 175.032 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 3,08 sider. Den er mest populær i landene, Sverige, Sydafrika, Estland, Botswana, Island og Norge. Den er mest populær i Oslo, Trondheim, Bergen, Stockholm og Moss.

IndholdTegnsættet som bruges til siderne er utf-8. Den har indhold omkring: "yr.no – Været for Norge og verden fra Meteorologisk institutt," "Nyttige tjenester basert på data fra yr.no - tillegg.yr.no," "Værvarsel for Norge – yr.no," "Tekstvarsel for Norge – yr.no," og "OBS-varsel – yr.no." Dens opførte kategorier er 'News/Weather' og 'Nyheter/Været.'

Links

Lignende siderLignende websites er ypsilon.dk, ypsomed.dk, yq.dk, yr.no.

Server
Server lokalisering
Ws Akamai Technologies Akamai Technologies
Texas
Dallas
USA
32.8367, -96.796

Dens IP-nummer er 63.97.127.163. Kodningssproget er ASP.NET Dens 5 DNS records inkluderer, ifi.uio.no, nac.no, og tell.oslo.dnmi.no. Ws Akamai Technologies Akamai Technologies (Texas, Dallas) er placeringen på Microsoft-IIS/7 serveren. Websitets indlæsningstid er 1145 milliseconds, langsommere end 62% af andre målte websites. Ligeledes blev en ping til serveren timet til 51.9 ms.

PING a1949.g1.akamai.net (23.3.11.89) 56(84) bytes of data.
64 bytes from a23-3-11-89.deploy.akamaitechnologies.com (23.3.11.89): icmp_seq=1 ttl=54 51.9 ms
64 bytes from a23-3-11-89.deploy.akamaitechnologies.com (23.3.11.89): icmp_seq=2 ttl=54 24.9 ms
64 bytes from a23-3-11-89.deploy.akamaitechnologies.com (23.3.11.89): icmp_seq=3 ttl=54 23.9 ms
--- a1949.g1.akamai.net ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 23.996/33.661/51.992/12.969 ms
rtt min/avg/max/mdev = 23.996/33.661/51.992/12.969 ms
Server setup
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Server:Microsoft-IIS/7.5
X-AspNet-Version:4.0.30319
X-Frontserver:MADMZYRWWW17
X-Powered-By:ASP.NET
X-Varnish:1158874645 1158870597
X-CacheServer:vmadmzlxyrvarnish02
Cache-Control:private, max-age=258
Date:--
Transfer-Encoding: chunked
Connection:keep-alive
Connection:Transfer-Encoding
yr.no