Y8.com Gå til website >>

Y8 er rangeret 192 i Danmark. 'Y8.com: Play Free Games Online! Mini Flash Games, Shockwave 3d games, Android games and more - Y8.'

192Rang i Danmark

443Verdensrang

Månedlig antal sider set82.309.500
Månedlige besøg 24.570.000
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 77,14 Million *
Eksterne links8.555
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
31Marokko
39Filippinerne
64Algeriet
87Irak
101Egypten

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande17,80%22,40%
Marokko 312,70%4,20%
Filippinerne 394,10%10,90%
Algeriet 643,90%1,80%
Irak 870,70%0,30%
Egypten 1014,60%1,90%
Thailand 1053,50%5,10%
Ecuador 1260,60%0,20%
Colombia 1322,50%1,20%
Venezuela 1342,00%2,30%
Den Dominikanske Republik 1480,60%0,40%
Sydkorea 1546,70%4,10%
Chile 1801,50%0,80%
Argentina 1842,70%1,50%
Tunesien 1870,60%0,20%
Peru 1991,30%0,40%
Mexico 2175,60%2,50%
Malaysia 2211,20%3,50%
Vietnam 2431,30%1,00%
Rumænien 2580,90%2,50%
Brasilien 3197,20%2,30%
Indien 37710,10%8,90%
Indonesien 3951,60%2,20%
Polen 4692,00%2,40%
Pakistan 5790,90%1,10%
Japan 1.0264,90%1,70%
Tyrkiet 1.1500,80%0,50%
USA 1.2666,30%12,10%
Canada 1.3960,70%1,10%
Rusland 3.6660,80%0,60%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Copenhagen3850.10%0.20%6.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang372138
Daglig Antal Besøgende615.892 -39,93%
Rangering for daglige besøgende356149
Daglig Antal Kig1.521.406 -29,08%
Rangering for daglige sidevisninger562129
Sidevisninger per bruger3,43+18,3%

www.Y8.com

For det første er der links mærket, Games, Anims, My Games, Best Of All Games, New Games, Best Of New Games, og Most Popular Games.

Besøgende Den er mest populær i landene, Thailand, Egypten, Irak, Algeriet, Filippinerne og Marokko. De estimerede 673.452 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 3,43 sider. Den er mest populær i Bangkok, Cairo, Seoul, Hyderabad og Delhi.

IndholdDen er opført i kategori 'Online/Collections.' Tegnsættet som bruges til siderne er utf-8. Der findes indhold med titlen: "Street Sesh FLASH - Play Free Games Online at y8.com," og "Y8.com - Free Flash Games - Play Your Favorite Game Online Right."

Links

Lignende siderDen gik online den 02-09-1997, hvilket gør den 16 år, 3 måneder gammel. Lignende websites er y8.com, yabooty.dk, yachtphoto.dk, yaho.dk.

Server
Server lokalisering
Reality Check Network Corp.
New York
Brooklyn
USA
40.6949, -73.9884

Den er hosted af Reality Check Network Corp (New York, Brooklyn,) ved brug af nginx/0 webserver. Websitets indlæsningstid er 1929 milliseconds, mindre end 68% af andre målte websites. Desuden blev en ping til serveren målt til 32.5 ms.

Der er 2 Nameservers, ns1.serverstack.com, og ns2.serverstack.com. Dens IP-nummer er 69.55.52.215.

PING (69.55.52.43) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 69.55.52.43: icmp_req=1 ttl=55 32.5 ms
64 bytes from 69.55.52.43: icmp_req=2 ttl=55 32.4 ms
64 bytes from 69.55.52.43: icmp_req=3 ttl=55 32.3 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 32.306/32.436/32.549/0.230 ms
rtt min/avg/max/mdev = 32.306/32.436/32.549/0.230 ms
Server setup
Server:nginx/0.8.55
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Vary:Accept-Encoding
Status:200 OK
X-UA-Compatible:IE=Edge,chrome=1
ETag:"cee7076aa7c6512a53a1979abda46ec4"
X-Request-Id:abd9ff914f3d73a4a5fc2e7877b3ae9c
X-Runtime:0.075876
X-Rack-Cache:miss
X-Server-ID:32213
Cache-Control:max-age=600
Content-Length:45684
Date:--
X-Varnish:1465699307 1465646459
Age:183
Via:1.1 varnish
Connection:keep-alive
y8.com