Wp.pl www.wp.pl

Wp er rangeret 994 i Danmark. 'Wirtualna Polska - www.wp.pl.'

994Rang i Danmark

290Verdensrang

Månedlig antal sider set251.693.190
Månedlige besøg 30.807.000
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 96,72 Million *
Eksterne links41.876
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
7Polen
87Irland
207Norge
456Reino Unido
1.491Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,30%2,70%
Polen 789,30%89,80%
Irland 871,00%1,40%
Norge 2070,80%0,60%
Reino Unido 4562,30%2,00%
Tyskland 1.4911,20%0,80%
USA 2.7472,10%2,70%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang244 -26
Daglig Antal Besøgende708.126+1,6%
Rangering for daglige besøgende295 -37
Daglig Antal Kig4.208.622 -2,66%
Rangering for daglige sidevisninger205 -17
Sidevisninger per bruger8,24 -4,19%

www.Wp.pl

For det første er der links mærket, Zaloguj Się, Nokaut.pl, Milioner, Popularne Tematy, Imperium Stylu - Darmowa Gra O Modzie, Plotki, Twoje Oc I Ac. Taniej. Tutaj!, Oferty Z Nokaut.pl, og Domy Do Wynajęcia.

IndholdUtf-8 er tegnsættet brugt på siderne. Der findes indhold med titlen: "Wirtualna Polska - wp.pl," "Program TV - Wszystkie polskie stacje TV - WP.PL," "Darmowe Gry Online - Wirtualna Polska - snooker, bilardy, gry w," "Film - Repertuar, recenzje, zwiastuny, premiery filmowe - WP.PL," og "Pogoda - Prognoza pogody dla Polski i reszty ?wiata - WP.PL." Dens industri er opført som 'W Sieci/Portale.'

Besøgende 774.306 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 8,24 sider. Størstedelen af de besøgende kommer fra USA, Tyskland, Reino Unido, Norge, Irland og Polen. Populær i Warsaw, Poznan, Wroclaw, Cracow og Gdansk.

Links

Lignende siderAndre beslægtede websites er wp-themes.com, wp-tips.dk, wp-ttp.dk, wp.dk.

Server
Server lokalisering
Wirtualna Polska Sa
Gdansk
Polen
54.35, 18.67

Den er hosted af Wirtualna Polska Sa Gdansk, ved brug af aris webserver. ns1.task.gda.pl, ns1.wp.pl, og ns2.wp.pl er dens DNS Nameservers. Dens IP-nummer er 212.77.100.101. Serveren er hurtigere end 71% af målte websites, ved 2067 milliseconds. Desuden blev en tid på 139 ms, målt i en pingtest.

PING www. (212.77.100.101) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www. (212.77.100.101): icmp_req=1 ttl=243 139 ms
64 bytes from www. (212.77.100.101): icmp_req=2 ttl=243 140 ms
64 bytes from www. (212.77.100.101): icmp_req=3 ttl=243 140 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1999ms
rtt min/avg/max/mdev = 139.229/140.209/140.930/0.780 ms
rtt min/avg/max/mdev = 139.229/140.209/140.930/0.780 ms
Server setup
Server:aris
Expires:--
Last-Modified:--
Pragma:no-cache
Cache-Control:no-cache
Content-type:text/html; charset=UTF-8
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Content-Length:108083
Connection:keep-alive
wp.pl