Rejseplanen.dk www.rejseplanen.dk

Rejseplanen er rangeret 82 i Danmark. 'Rejseplanen.'

82Rang i Danmark

41.843Verdensrang

Månedlig antal sider set2.120.637
Månedlige besøg 1.547.910
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 4,86 Million *
Eksterne links3.914
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
82Danmark
97.548Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande2,00%2,70%
Danmark 8296,60%95,00%
Tyskland 97.5481,40%2,30%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Hadsten66.10%4.50%1.00
Hellerup322.60%1.90%1.00
Hedehusene552.30%1.90%1.10
Copenhagen5826.60%26.90%1.40
Hvidovre773.00%3.60%1.60
Horsens993.00%5.10%2.30
Valby1542.30%1.70%1.00
Frederiksberg1873.50%2.60%1.00
Aarhus1953.90%3.50%1.20
Odense3022.10%1.80%1.10
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang35.162 -1.171
Daglig Antal Besøgende12.626+1%
Rangering for daglige besøgende25.655 -1.919
Daglig Antal Kig12.303 -4,67%
Rangering for daglige sidevisninger84.261 -1.620
Sidevisninger per bruger1,34 -5,63%

www.Rejseplanen.dk

IndholdIso-8859-1 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. 'Denmark/Transportation' og 'Rejser/Rejseforberedelser' er dens DMOZ kategorier. Se sider på: "Rejseplanen," "Online busplan fra Rejseplanen.dk giver præcis information," "Få nemt en online busplan for Jylland på Rejseplanen.dk," "Tog tider på internettet - find dem nemt med rejseplanen," og "Tag med S-tog rundt i hovedstadsområdet - find tiderne på."

Besøgende 13.806 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 1,34 sider. Populær i Copenhagen, Hadsten, Aarhus, Frederiksberg og Hvidovre. Størstedelen af de besøgende kommer fra Tyskland og Danmark.

Links

Lignende siderAndre beslægtede websites er rejseogsundhed.dk, rejseoversigten.dk, rejseplanen.dk, rejseplaner.dk.

Server
Server lokalisering
Dsb Sov
Soeborg
Danmark
55.73, 12.52

Serveren er hurtigere end 54% af målte websites, ved 1360 milliseconds.

Dsb Sov Soeborg er placeringen på Apache serveren. Dens 2 nameservers er dns.dsb.dk, og ns.dsb.dk. Dens IP-nummer er 193.28.147.146.

Server setup
Date:--
Server:Apache
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Last-Modified:--
Accept-Ranges:bytes
Content-Length:475
Content-Type:text/html; charset=ISO-8859-1
rejseplanen.dk