Post.dk Gå til website >>

Post er rangeret 62 i Danmark. 'Post Danmark.'


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 2

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 3

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 3

62Rang i Danmark

32.165Verdensrang

Månedlig antal sider set5.027.022
Månedlige besøg 1.621.620
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 5,09 Million *
Eksterne links5.479
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
8Grønland (Kalaallit Nunaat)
62Danmark
11.245Sverige
130.537Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande4,00%2,40%
Grønland (Kalaallit Nunaat) 83,50%1,90%
Danmark 6289,80%93,40%
Sverige 11.2451,80%1,50%
Tyskland 130.5370,90%0,80%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Haslev82.20%4.20%6.00
Nyborg191.70%1.80%3.00
Kastrup221.60%0.60%1.20
Albertslund362.50%2.50%3.10
Gentofte912.20%1.20%1.70
Copenhagen12612.40%13.40%3.40
Aarhus1683.40%3.10%2.90
Frederiksberg2172.50%1.50%1.80
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang27.029 -4.536
Daglig Antal Besøgende12.198+16%
Rangering for daglige besøgende26.605 -6.188
Daglig Antal Kig27.607 -2,25%
Rangering for daglige sidevisninger37.184 -1.232
Sidevisninger per bruger3,13 -15,63%

www.Post.dk

Ved at gennemse websitet, er der links til, Aktiver En Mere Handicapvenlig Tilstand, Ignorer Kommandoer På Båndet, Gå Til Hovedindhold, Netbutik, Om Os, Virksomheden, Sponsorat, og Kvalitet.

Lignende sider Lignende websites er post.dk, postal.dk, postamenter.dk, postdanmarkrundt.dk.

IndholdDens opførte kategorier er 'Government-Related Organizations/Postal Services' og 'Address and Phone Numbers/Postal Codes.' Tegnsættet som bruges til siderne er utf-8.

Besøgende I gennemsnit ses 3,13 sider af de estimerede 13.338 daglige besøgende. Især populær i Copenhagen, Aarhus, Sisimiut, Frederiksberg og Albertslund. Besøgende kommer fra landene, Tyskland, Sverige, Danmark, Grønland (Kalaallit Nunaat.)

Server
Server lokalisering
Post Danmark
Koebenhavn
Danmark
55.67, 12.58

Der er 2 Nameservers, ns02.tdcwebmore.dk, og ns01.tdcwebmore.dk. Dens IP-nummer er 193.3.67.10. Dens gennemsnitlige indlæsningstid er 1466 milliseconds, hvilket er hurtigere end 48% af websites globalt set.

Dens webserver er placeret ved Post Danmark Koebenhavn.

Server setup
content-length:167019
content-type:text/html; charset=utf-8
date:Thu, 18 Oct 2012 14:10:57 GMT
p3p:CP="NON CUR OTPi OUR NOR UNI"
server:Microsoft-IIS/7.5
vary:*
x-powered-by:ASP.NET
x-sharepointhealthscore:0
x-aspnet-version:2.0.50727
sprequestguid:fc365553-269c-4a92-99c8-7eb1362c611f
cache-control:private
expires:Thu, 18 Oct 2012 14:20:57 GMT
post.dk