Nordea.dk www.nordea.dk

Nordea er rangeret 26 i Danmark. 'Privat | Nordea.dk.'

26Rang i Danmark

14.694Verdensrang

Månedlig antal sider set18.479.097
Månedlige besøg 2.678.130
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 8,41 Million *
Eksterne links1.871
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
26Danmark
2.951Norge
8.244Sverige
29.195Rusland
30.654Kina

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande2,70%1,60%
Danmark 2686,10%87,10%
Norge 2.9512,00%2,20%
Sverige 8.2441,10%1,40%
Rusland 29.1951,90%2,60%
Kina 30.6543,60%3,00%
Italien 34.4640,50%0,60%
USA 86.9232,10%1,60%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Vig11.40%2.10%11.00
Vinderup32.00%3.70%13.00
Virum92.00%2.70%10.00
Hvidovre134.80%3.90%5.70
Gilleleje152.10%3.60%12.00
Hadsten171.30%0.20%1.20
Haderslev192.60%0.60%1.60
Copenhagen2321.80%19.50%6.30
Odense285.40%5.50%7.00
Aarhus535.40%1.30%1.70
Roskilde541.90%1.20%4.00
Valby611.90%0.80%2.90
Lyngby751.30%0.60%3.10
Silkeborg1201.10%0.40%2.30
Frederiksberg2591.00%0.70%5.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang12.348784
Daglig Antal Besøgende21.614 -10,98%
Rangering for daglige besøgende14.672778
Daglig Antal Kig103.828 -12,63%
Rangering for daglige sidevisninger9.633654
Sidevisninger per bruger6,70 -1,77%

www.Nordea.dk

Nordea er en website der har sider på, Privat, Erhverv, Markets, Private Banking, Om Nordea, Nordea, Daglig økonomi, Konti Og Betalinger, og Grundkonto.

Besøgende 23.634 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 6,70 sider. Størstedelen af de besøgende kommer fra Italien, Kina, Rusland, Sverige, Norge og Danmark. Populær i Copenhagen, Odense, Aarhus, Hvidovre og Chengdu.

IndholdDen har indhold omkring: "Nordea," "Privat, Nordea.dk," "Filialer og pengeautomater i Danmark, Nordea.dk," "Valutakurser, Nordea.dk," og "Tjek din computers opsætning, Nordea.dk." Utf-8 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. Den er opført i kategori 'Finans/Banker.'

Links

Lignende siderLignende websites er nordea-pension.dk, nordea-realestate.dk, nordea-skolecup.dk, nordea.com.

Server
Server lokalisering
Tdc Internet Hosting
Copenhagen
Danmark
55.67, 12.58

Den har 4 nameservers, inklusiv ns2.nordea.se, ns2.domainnetwork.se, og ns0.nordea.se. Den er hosted af Tdc Internet Hosting Copenhagen, ved brug af Microsoft-IIS/7 webserver. Serveren er hurtigere end 74% af målte websites, ved 905 milliseconds.

Dens IP-nummer er 193.88.186.177.

Server setup
Cache-Control:private
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Expires:--
Server:Microsoft-IIS/7.0
Set-Cookie:--
X-AspNet-Version:4.0.30319
X-UA-Compatible:IE=EmulateIE8
Date:--
Content-Length:62706
nordea.dk