Ninjakiwi.com www.ninjakiwi.com

Ninjakiwi er rangeret 7.992 i Danmark. 'Free Online Games, Flash Games, iPhone Games, and the best Tower Defense Games on the web - Ninja Kiwi.'

7.992Rang i Danmark

7.767Verdensrang

Månedlig antal sider set5.715.360
Månedlige besøg 1.814.400
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 5,69 Million *
Eksterne links4.578
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
1.708New Zealand
2.114Tjekkiet
2.430Belgien
2.618Portugal
2.662Malaysia

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande9,80%8,90%
New Zealand 1.7080,80%1,50%
Tjekkiet 2.1142,20%2,20%
Belgien 2.4303,30%1,40%
Portugal 2.6181,60%1,90%
Malaysia 2.6622,00%2,30%
Irland 2.8501,50%0,50%
Israel 3.0150,90%0,80%
Sydkorea 3.3273,10%5,00%
USA 3.74635,80%35,60%
Argentina 3.8711,60%1,60%
Reino Unido 5.4073,80%8,60%
Ukraine 5.9621,20%0,90%
Venezuela 6.2380,60%0,40%
Tyskland 7.2206,20%3,70%
Polen 7.5481,50%3,50%
Taiwan 7.9230,80%0,40%
Filippinerne 8.4140,80%0,80%
Grækenland 9.8130,60%0,40%
Tyrkiet 9.8221,20%1,00%
Italien 10.0121,60%1,00%
Saudi-Arabien 10.0230,60%0,30%
Canada 12.1211,40%1,50%
Australien 12.6921,10%0,60%
Mexico 13.5541,00%0,80%
Rusland 14.6082,60%3,20%
Kina 18.8993,50%5,00%
Frankrig 20.2191,80%1,10%
Brasilien 20.4011,50%0,70%
Indien 27.1263,10%3,40%
Spanien 32.0810,70%0,50%
Japan 34.3061,60%0,60%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang6.5271.566
Daglig Antal Besøgende47.294 -25,96%
Rangering for daglige besøgende6.4071.623
Daglig Antal Kig112.680 -23,00%
Rangering for daglige sidevisninger8.8171.563
Sidevisninger per bruger3,30+4%

www.Ninjakiwi.com

Besøgende 51.714 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 3,30 sider. Størstedelen af de besøgende kommer fra Irland, Malaysia, Portugal, Belgien, Tjekkiet og New Zealand. Populær i Los Angeles, New York, Yekaterinburg, Cesky Brod og Mouscron.

IndholdUtf-8 er tegnsættet brugt på siderne. Der findes indhold med titlen: "Free Online Games - Ninja Kiwi," "Game Level Editors - NinjaKiwi," "Play The Original Bloons - NinjaKiwi," "Play Jellyman a Fun New Puzzle Game - NinjaKiwi," og "Bloons Tower Defense 4, The Ninja Blog."

Links

Lignende siderLignende websites er ninjadue.dk, ninjaen.dk, ninjakid.dk, ninjakiwi.com.

Server
Server lokalisering
Level 3 Communications Inc
Colorado
Broomfield
USA
39.8912, -105.1205

ns2.p15.dynect.net, ns3.p15.dynect.net, og ns4.p15.dynect.net er en del af dens 4 Nameservers. Den er hosted af Level 3 Communications Inc (Colorado, Broomfield,) ved brug af Apache webserver. Dens IP-nummer er 8.19.35.55. Serveren er langsommere end 53% af målte websites, ved 1340 milliseconds. Desuden blev en tid på 75.9 ms, målt i en pingtest.

PING www. (8.19.35.55) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 8.19.35.55: icmp_seq=1 ttl=241 75.9 ms
64 bytes from 8.19.35.55: icmp_seq=2 ttl=241 74.9 ms
64 bytes from 8.19.35.55: icmp_seq=3 ttl=241 71.9 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 71.989/74.322/75.989/1.714 ms
rtt min/avg/max/mdev = 71.989/74.322/75.989/1.714 ms
Server setup
Served-By:Joyent
Server:Apache
Vary:Accept-Encoding
Content-Type:text/html; charset=UTF-8
Date:--
Transfer-Encoding:chunked
Connection:Keep-Alive
ninjakiwi.com