Momondo.dk www.momondo.dk

Momondo er rangeret 168 i Danmark. 'Billige Flybilletter | Find Flybilletter på Momondo.'

168Rang i Danmark

69.068Verdensrang

Månedlig antal sider set2.189.187
Månedlige besøg 810.810
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 2,54 Million *
Eksterne links386
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
168Danmark
57.058Tyrkiet
67.796Reino Unido
79.308Spanien
131.708Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande10,20%8,20%
Danmark 16882,60%85,70%
Tyrkiet 57.0581,00%1,00%
Reino Unido 67.7963,20%1,70%
Spanien 79.3081,30%1,40%
Tyskland 131.7081,80%1,90%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Tranbjerg364.50%3.10%1.90
Hvidovre983.80%5.10%4.00
Copenhagen12526.90%24.70%2.50
Frederiksberg1416.30%5.20%2.20
Odense2254.30%3.90%2.50
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang58.0404.477
Daglig Antal Besøgende6.078 -13,79%
Rangering for daglige besøgende55.2785.092
Daglig Antal Kig12.003 -10,26%
Rangering for daglige sidevisninger86.3003.220
Sidevisninger per bruger2,70+4%

www.Momondo.dk

IndholdSe sider på: "Billige Flybilletter, Find Flybilletter på Momondo," "Pakkerejser, Find din rejse på Momondo," "Billig Billeje, Søg biludlejning på Momondo," "Billige Flybilletter Danmark, Flybilletter til Danmark på Momondo," og "Hotel, Sammenlign Hoteller på Momondo."

Besøgende 6.646 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 2,70 sider. Populær i Copenhagen, Frederiksberg, Tranbjerg, Odense og Hvidovre. Størstedelen af de besøgende kommer fra Tyskland, Spanien, Reino Unido, Tyrkiet og Danmark.

Links

Lignende siderAndre beslægtede websites er momonas.dk, momondo.com, momondo.dk, momoshop.dk.

Server
Server lokalisering
Skygate International A S
Koebenhavn
Danmark
55.67, 12.58

Dens IP-nummer er 83.221.150.253. Dens 3 nameservers er a2.verisigndns.com, a3.verisigndns.com, og a1.verisigndns.com. Serveren er hurtigere end 86% af målte websites, ved 2997 milliseconds. Desuden blev en tid på 129 ms, målt i en pingtest.

Serveren er hosted af Skygate International A S Koebenhavn.

PING www. (83.221.150.253) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 83.221.150.253: icmp_req=1 ttl=242 129 ms
64 bytes from 83.221.150.253: icmp_req=2 ttl=242 129 ms
64 bytes from 83.221.150.253: icmp_req=3 ttl=242 129 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2003ms
rtt min/avg/max/mdev = 129.134/129.173/129.233/0.417 ms
rtt min/avg/max/mdev = 129.134/129.173/129.233/0.417 ms
momondo.dk