Minecraft.net Gå til website >>

Minecraft er rangeret 905 i Danmark. 'Minecraft.'


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 2

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 3

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 3

905Rang i Danmark

2.360Verdensrang

Månedlig antal sider set18.874.769
Månedlige besøg 4.980.150
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 15,63 Million *
Eksterne links21.580
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
905Danmark
948USA
1.022New Zealand
1.047Canada
1.078Aserbajdsjan

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande10,30%9,80%
Danmark 9051,30%1,10%
USA 94846,70%49,00%
New Zealand 1.0220,60%0,40%
Canada 1.0474,60%4,80%
Aserbajdsjan 1.0781,00%1,40%
Saudi-Arabien 1.3231,40%1,70%
Australien 1.4252,20%1,90%
Reino Unido 1.4295,60%5,30%
Finland 1.6320,90%0,70%
Italien 1.7822,90%2,80%
Sverige 1.9381,10%1,20%
Belgien 2.2590,90%1,00%
Nederlandene 2.3321,50%1,40%
Brasilien 2.7493,30%2,50%
Østrig 2.9990,70%0,60%
Polen 3.3611,30%1,40%
Malaysia 3.6550,50%0,60%
Frankrig 4.0002,60%2,10%
Spanien 4.2191,40%1,70%
Mexico 4.6081,00%1,20%
Tyskland 4.7042,90%2,50%
Tyrkiet 5.2430,70%0,70%
Rusland 7.1892,00%1,50%
Japan 9.9751,60%1,80%
Kina 25.4471,00%1,10%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang1.98355
Daglig Antal Besøgende134.606 -7,85%
Rangering for daglige besøgende1.98186
Daglig Antal Kig360.396 -3,84%
Rangering for daglige sidevisninger2.675 -50
Sidevisninger per bruger3,72+4,5%

www.Minecraft.net

Ved at gennemse websitet, er der links til, Minecraft, Game, Credits, Community, Store, Buy Now, In Browser, Download, og Minecraft Classic.

Besøgende De estimerede 147.186 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 3,72 sider. Den er mest populær i landene, Saudi-Arabien, Aserbajdsjan, Canada, New Zealand, USA og Danmark. Den er mest populær i New York, Los Angeles, San Francisco, Phoenix og Atlanta.

IndholdDen er opført i kategori 'Construction/Minecraft.' Utf-8 er tegnsættet brugt på siderne. Find sider på: "Minecraft."

Links

Lignende siderLignende websites er minecraft.net, minecraftcheatsandhacks.com, minecraftforum.net, minegenbog.dk.

Server
Server lokalisering
Amazon.com Inc.
Washington
Seattle
USA
47.501, -122.358

Den er hosted af Amazon.com Inc (Washington, Seattle,) ved brug af nginx/1 webserver. ns-2028.awsdns-61.co.uk, ns-575.awsdns-07.net, og ns-154.awsdns-19.com er en del af dens 4 Nameservers. Websitets indlæsningstid er 968 milliseconds, mindre end 71% af andre målte websites.

Dens IP-nummer er 23.21.93.14.

Server setup
Cache-Control:no-cache
Cache-control:no-cache="set-cookie"
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Date:--
Server:nginx/1.2.2
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Content-Length:8722
Connection:keep-alive
minecraft.net