Lauritz.com www.lauritz.com

Lauritz er rangeret 187 i Danmark. 'Lauritz.com - Auctions of art, design, antiques and home luxury.'

187Rang i Danmark

33.859Verdensrang

Månedlig antal sider set5.343.975
Månedlige besøg 368.550
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 1,16 Million *
Eksterne links1.838
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
63Færøerne (Føroyar)
187Danmark
1.561Sverige
1.757Norge
13.301Nederlandene

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande7,70%6,50%
Færøerne (Føroyar) 632,90%2,90%
Danmark 18743,30%45,40%
Sverige 1.56113,20%11,30%
Norge 1.7578,00%9,10%
Nederlandene 13.3012,60%5,20%
Frankrig 16.9826,10%7,30%
Tyskland 22.4557,20%3,90%
Indien 38.4477,20%8,10%
Spanien 59.4841,60%0,30%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Viby105.60%9.50%25.00
Gentofte374.20%3.70%13.00
Viborg413.10%0.90%4.00
Frederiksberg963.80%6.60%26.00
Copenhagen14012.20%17.90%22.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang28.4535.957
Daglig Antal Besøgende8.346 -20,96%
Rangering for daglige besøgende40.5527.408
Daglig Antal Kig77.571 -38,60%
Rangering for daglige sidevisninger12.9504.515
Sidevisninger per bruger13,00 -22,32%

www.Lauritz.com

Lauritz er en website der har sider på, See Your Auctions Here!, Auctions, Selling, Buying, Shipping, My Page, Lastchance, Newauctions, og So Bid Here.

IndholdTegnsættet som bruges til siderne er utf-8. Den har indhold omkring: "Lauritz.com - Auktioner over kunst, design, antik og home luxury," "Lauritz.com - Moderne borde og stole - Hans J. Wegner 1914-2007," "Lauritz.com - Temaauktion AKTIV SPORT OG FRITID hos Lauritz.com," "Lauritz.com - Våben og militaria," og "Lauritz.com - Effekterne fra IT Factory på auktion hos Lauritz.com." Dens opførte kategorier er 'Netbutikker/Auktioner' og 'Webbutiker/Auktioner.'

Besøgende 9.126 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 13,00 sider. Størstedelen af de besøgende kommer fra Frankrig, Nederlandene, Norge, Sverige, Danmark, Færøerne (Føroyar.) Populær i Copenhagen, Gurgaon, Viby, Stockholm og Paris.

Links

Lignende siderDen gik online den 30-07-1999, hvilket gør den 14 år, 4 måneder gammel. Lignende websites er lauritsnielsen.dk, lauritz-balle.dk, lauritz-hannibal.dk, lauritz.com.

Server
Server lokalisering
Hosting2
Glostrup
Danmark
55.67, 12.4

Den er hosted af Hosting2 Glostrup, ved brug af Microsoft-IIS/7 webserver. Der er 3 Nameservers, ns1.hosting2.dk, ns2.hosting2.dk, og ns3.hosting2.dk. Dens IP-nummer er 193.238.185.144. Kodningssproget er ASP.NET Serveren er hurtigere end 80% af målte websites, ved 802 milliseconds.

Server setup
Cache-Control:no-cache
Pragma:no-cache
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Expires:--
Server:Microsoft-IIS/7.5
Set-Cookie:--
X-AspNet-Version:4.0.30319
Set-Cookie:--
X-Powered-By:ASP.NET
Date:--
Content-Length:141136
Set-Cookie:--
lauritz.com