Kat.ph Gå til website >>

Kat er rangeret 90 i Danmark. 'Download Torrents. Fast and Free Torrent Downloads - KickassTorrents.'

90Rang i Danmark

148Verdensrang

Månedlig antal sider set346.437.000
Månedlige besøg 56.700.000
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 178,02 Million *
Eksterne links11.138
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
27Filippinerne
47Pakistan
47Sydafrika
48Bangladesh
51Sri Lanka

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande12,10%10,60%
Filippinerne 272,40%2,50%
Pakistan 473,30%2,70%
Sydafrika 472,00%2,60%
Bangladesh 481,30%1,10%
Sri Lanka 510,60%0,50%
Nederlandene 542,60%3,30%
Andre lande 600,50%0,40%
Malaysia 631,60%2,00%
Indien 6917,40%14,80%
Australien 752,40%2,60%
Irland 750,70%0,70%
Belgien 791,20%1,30%
Reino Unido 835,70%6,50%
Grækenland 891,40%1,50%
Danmark 900,60%0,60%
Israel 950,60%0,50%
Canada 963,40%4,20%
Nigeria 1030,90%1,20%
Rumænien 1230,90%0,90%
Algeriet 1280,60%0,60%
Thailand 1341,20%1,10%
Portugal 1420,70%0,50%
Tyrkiet 1432,00%1,90%
Sverige 1510,80%0,60%
USA 18416,10%20,40%
Indonesien 2131,20%1,10%
Sydkorea 2251,50%1,30%
Frankrig 2262,90%2,40%
Italien 2531,70%1,30%
Brasilien 2822,30%1,30%
Spanien 2881,60%1,40%
Mexico 3631,00%0,80%
Polen 4820,80%0,60%
Japan 9551,40%1,30%
Tyskland 1.1311,00%0,60%
Rusland 1.7530,50%0,50%
Kina 1.8831,10%1,50%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Copenhagen940.10%0.10%4.10
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang148 -13
Daglig Antal Besøgende1.258.320 -0,05%
Rangering for daglige besøgende160 -8
Daglig Antal Kig5.273.906+10,9%
Rangering for daglige sidevisninger161 -40
Sidevisninger per bruger5,81+10,9%

www.Kat.ph

Besøgende 1.375.920 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 5,81 sider. Størstedelen af de besøgende kommer fra Nederlandene, Sri Lanka, Bangladesh, Sydafrika, Pakistan og Filippinerne. Populær i Delhi, Hyderabad, Bangalore, Bombay og New York.

IndholdTeksten er kodet med utf-8 tegnsæt. Den har indhold omkring: "Download Torrents. Fast and Free Torrent Downloads - KickassTorrents," "Scarica Torrent. Download di Torrent Velocemente e Gratis," "Téléchargez des Torrents. Téléchargements de Torrents rapides," "Download Torrents. Snelle en gratis torrent downloads," og "?????? ????????. ??????? ?."

Links

Lignende siderAndre tæt navnebeslægtede websites er kat.ph, kata.dk, katalog-bestilling.dk, katan.dk.

Server
Server lokalisering
Swedendedicated Network
Sverige
61.270233, 18.632813

Dens IP-nummer er 193.105.134.194. Den har 3 DNS records, ns3.kat.ph, ns1.kat.ph, og ns2.kat.ph. Dens webserver er placeret ved Swedendedicated Network. Serveren er langsommere end 72% af målte websites, ved 952 milliseconds. Desuden blev en tid på 143 ms, målt i en pingtest.

PING www. (195.3.147.99) 56(84) bytes of data.
64 bytes from mail. (195.3.147.99): icmp_req=1 ttl=50 143 ms
64 bytes from mail. (195.3.147.99): icmp_req=2 ttl=50 143 ms
64 bytes from mail. (195.3.147.99): icmp_req=3 ttl=50 143 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 143.694/143.790/143.917/0.447 ms
rtt min/avg/max/mdev = 143.694/143.790/143.917/0.447 ms
kat.ph