Jw.org www.jw.org

Jw er rangeret 1.029 i Danmark. 'Jehovah’s Witnesses Official Website: jw.org.'

1.029Rang i Danmark

3.643Verdensrang

Månedlig antal sider set27.055.350
Månedlige besøg 3.865.050
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 12,13 Million *
Eksterne links2.472
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
50Namibia
215Côte d'Ivoire
219Den Dominikanske Republik
334Ecuador
367Puerto Rico

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande9,30%9,20%
Namibia 501,60%0,50%
Côte d'Ivoire 2150,60%0,60%
Den Dominikanske Republik 2191,80%2,40%
Ecuador 3340,90%0,70%
Puerto Rico 3670,70%0,60%
Nigeria 4893,00%3,10%
Colombia 7271,80%2,80%
Venezuela 7722,20%1,20%
Finland 8921,60%1,90%
Danmark 1.0291,30%1,10%
Peru 1.1840,80%1,10%
Italien 1.5863,50%3,80%
Brasilien 1.6205,80%4,90%
Ukraine 1.6331,40%1,30%
Filippinerne 1.7351,10%1,10%
USA 1.75028,30%29,20%
Mexico 1.8413,00%2,50%
Nederlandene 1.9501,90%1,80%
Argentina 1.9871,20%0,90%
Grækenland 2.1890,90%0,80%
Chile 2.2050,50%0,50%
Japan 2.2677,80%9,30%
Canada 2.3872,30%2,70%
Sydafrika 2.6701,10%0,40%
Reino Unido 3.0673,20%2,60%
Frankrig 3.4203,00%3,50%
Indonesien 3.9711,00%1,10%
Spanien 4.1241,80%1,40%
Polen 5.3151,10%0,70%
Rusland 5.7572,50%2,40%
Australien 5.9120,70%0,80%
Tyskland 7.0731,90%2,50%
Indien 63.6390,60%0,30%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Ringsted91.10%1.00%7.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang3.061 -2.251
Daglig Antal Besøgende75.970+48%
Rangering for daglige besøgende3.756 -2.384
Daglig Antal Kig379.751+75,5%
Rangering for daglige sidevisninger2.524 -2.256
Sidevisninger per bruger6,93+18%

www.Jw.org

Ved analyse af websitet, kan vi se indhold på, Jw.org, Bible Teachings, Publications, Epub, Jehovah, Jesus, Christians, og God’s Kingdom.

IndholdTeksten er kodet med utf-8 tegnsæt. 'Jehovah's Witnesses/Literature and Studies' og 'Конфессии/Свидетели Иеговы' er dens DMOZ kategorier. Se sider på: "jw.org Home," "jw.org Downloads Audio Recordings Books and Brochures," "jw.org Downloads Audio Recordings Music," "jw.org Downloads Sign Language My Sign Language," og "Online Help for jw.org Downloads."

Besøgende Websitet har omkring 83.070 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 6,93 sider hver. Den er mest populær i Lagos, Los Angeles, Tokyo, Windhoek og Toyohira. Nigeria, Puerto Rico, Ecuador, Den Dominikanske Republik, Côte d'Ivoire og Namibia er hvor de fleste besøgende kommer fra.

Links

Lignende siderAndre beslægtede websites er jw-engineering.dk, jw-musik.dk, jw-studio.dk, jw-webdesign.dk. Domænet er 16 år og 1 måneder gammelt.

Server
Server lokalisering
Amazon.com Inc.
Washington
Seattle
USA
47.501, -122.358

Amazon.com Inc (Washington, Seattle) er placeringen på Apache serveren. En ping til serveren er timet til 47.9 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1152 milliseconds.

Dens IP-nummer er 50.16.177.67. Der er 6 DNS records, såsom ns12.jw.org, ns13.jw.org, og ns16.jw.org.

PING www. (50.16.177.67) 56(84) bytes of data.
64 bytes from ec2-50-16-177-67.compute-1.amazonaws.com (50.16.177.67): icmp_seq=1 ttl=46 47.9 ms
64 bytes from ec2-50-16-177-67.compute-1.amazonaws.com (50.16.177.67): icmp_seq=2 ttl=46 27.9 ms
64 bytes from ec2-50-16-177-67.compute-1.amazonaws.com (50.16.177.67): icmp_seq=3 ttl=46 27.9 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 27.996/34.661/47.992/9.427 ms
rtt min/avg/max/mdev = 27.996/34.661/47.992/9.427 ms
Server setup
Server:Apache
Cache-Control:s-maxage=3600, max-age=1800, must-revalidate
X-Page-Built:Thu, 18 Oct 2012 19:17:53 +0000
X-Frame-Options:SAMEORIGIN
X-UA-Compatible:IE=edge;chrome=1
Vary:X-Proxied-SSL,Accept-Encoding
Last-Modified:--
Content-Type:text/html; charset="utf-8"
Transfer-Encoding:chunked
Date:--
Connection:keep-alive
Expires:--
jw.org