Jobnet.dk www.jobnet.dk

Jobnet er rangeret 81 i Danmark. 'Jobnet.dk.'

81Rang i Danmark

43.115Verdensrang

Månedlig antal sider set6.036.849
Månedlige besøg 958.230
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 3,01 Million *
Eksterne links1.168
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
81Danmark

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande1,50%0,40%
Danmark 8198,50%99,60%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Juelsminde143.50%4.00%7.00
Nakskov143.10%5.40%11.00
Hvidovre385.80%7.10%8.00
Horsens566.50%7.20%7.00
Copenhagen10219.10%20.80%6.80
Frederiksberg1674.10%2.30%3.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang36.2317.659
Daglig Antal Besøgende7.704 -23,91%
Rangering for daglige besøgende43.0669.311
Daglig Antal Kig33.459 -24,93%
Rangering for daglige sidevisninger30.4276.181
Sidevisninger per bruger6,00 -1,32%

www.Jobnet.dk

Hvis vi ser på websitet, kan vi se links til siderne på, Forside, Find Job, Min Side, Meld Dig Ledig, Mit Cv, Find Medarbejder, Opret Jobannonce, og Mine Jobannoncer.

IndholdDens industri er opført som 'Erhverv/Jobs.' Utf-8 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. Der findes indhold med titlen: "Job med løntilskud," "Jobnet.dk," "AB 501 - Ansøgning om tilskud til voksenlærling," "AB 421 - Ansøgning om befordringsgodtgørelse," og "Info-forside."

Besøgende De estimerede 8.424 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 6,00 sider. Den er mest populær i Danmark. Den er mest populær i Copenhagen, Horsens, Hvidovre, Frederiksberg og Juelsminde.

Links

Lignende siderAndre beslægtede websites er jobmotion.dk, jobmulighed.dk, jobmuligheder.dk, jobndx.dk.

Server
Server lokalisering
Cybercom Sweden Ab
Malmo
Sverige
55.6, 13

Den er hosted af Cybercom Sweden Ab Malmo, ved brug af Microsoft-IIS/6 webserver. Dens IP-nummer er 193.108.42.63. Kodningssproget er ASP.NET Dens 3 nameservers er ns2.aur.se, ns1.aur.se, og ns3.aur.se. Websitets indlæsningstid er 1418 milliseconds, langsommere end 50% af andre målte websites. Ligeledes blev en ping til serveren timet til 136 ms.

PING www. (193.108.42.63) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www. (193.108.42.63): icmp_req=1 ttl=113 136 ms
64 bytes from www. (193.108.42.63): icmp_req=2 ttl=113 132 ms
64 bytes from www. (193.108.42.63): icmp_req=3 ttl=113 132 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 132.154/133.527/136.025/1.794 ms
rtt min/avg/max/mdev = 132.154/133.527/136.025/1.794 ms
Server setup
Date:--
Server:Microsoft-IIS/6.0
X-Powered-By:ASP.NET
X-AspNet-Version:2.0.50727
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Cache-Control:private
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Content-Length:12151
jobnet.dk