Jobindex.dk www.jobindex.dk

Jobindex er rangeret 45 i Danmark. 'Job og ledige stillinger. Find ledige job | Jobindex.'

45Rang i Danmark

22.184Verdensrang

Månedlig antal sider set10.761.660
Månedlige besøg 1.793.610
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 5,63 Million *
Eksterne links3.364
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
45Danmark
17.264Italien
17.396Grækenland
81.657Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,20%2,20%
Danmark 4592,90%95,40%
Italien 17.2642,00%1,30%
Grækenland 17.3960,70%0,40%
Tyskland 81.6571,30%0,80%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Hvidovre234.40%7.40%10.00
Taastrup291.60%1.50%6.00
Horsens336.00%7.00%7.00
Vejle341.80%0.90%2.90
Fredericia383.50%0.80%1.30
Copenhagen3922.50%17.30%4.60
Frederiksberg644.00%4.40%7.00
Valby732.30%2.00%5.00
Aarhus814.50%4.10%5.00
Esbjerg881.70%5.50%20.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang18.642 -2.273
Daglig Antal Besøgende14.766+3%
Rangering for daglige besøgende21.930 -2.244
Daglig Antal Kig64.067+11%
Rangering for daglige sidevisninger15.724 -3.035
Sidevisninger per bruger6,00+7%

www.Jobindex.dk

Ved at gennemse websitet, er der links til, Tilmeld Dig Her, Jobsøgere, Karrierecenter, Virksomheder, Søg Job, Din Side, Tjek Din Løn, Søg Virksomhed, og In English.

Besøgende Websitet har omkring 16.146 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 6,00 sider hver. Tyskland, Grækenland, Italien og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra. Den er mest populær i Copenhagen, Horsens, Aarhus, Hvidovre og Frederiksberg.

IndholdFind sider på: "Jobindex - Over 10.000 ledige job hver dag," "Jobindex - Danmarks største jobdatabase indenfor Salg og," "Jobindex - Danmarks største jobdatabase indenfor Kontor og økonomi," "Jobindex - Danmarks største jobdatabase indenfor Handel og service," og "Jobindex - Ledige job i Københavnsområdet kategoriseret i." Iso-8859-1 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. 'Erhverv/Jobs' og 'Erhverv og økonomi/Personale og jobs' er dens DMOZ kategorier.

Links

Lignende siderWebsites som lyder ens er jobin.dk, jobin5.dk, jobindeks.dk, jobindex.dk.

Server
Server lokalisering
Tdc-hosting A S
Aarhus
Danmark
56.15, 10.22

Dens 2 nameservers er ns02.tdcwebmore.dk, og ns01.tdcwebmore.dk. Den er hosted af Tdc-hosting A S Aarhus, ved brug af Apache/2 webserver. En ping til serveren er timet til 124 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 719 milliseconds.

Dens IP-nummer er 92.43.123.100.

PING (92.43.123.100) 56(84) bytes of data.
64 bytes from new. (92.43.123.100): icmp_seq=1 ttl=50 124 ms
64 bytes from new. (92.43.123.100): icmp_seq=2 ttl=50 124 ms
64 bytes from new. (92.43.123.100): icmp_seq=3 ttl=50 124 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2002ms
rtt min/avg/max/mdev = 124.545/124.597/124.666/0.410 ms
rtt min/avg/max/mdev = 124.545/124.597/124.666/0.410 ms
Server setup
Date:--
Server:Apache/2.2.3 (Red Hat)
Content-Type:text/html; charset=ISO-8859-1
Cache-Control:max-age=0
Expires:--
Vary:Accept-Encoding
Transfer-Encoding:chunked
jobindex.dk