Iranpressnews.com www.iranpressnews.com

Iranpressnews er rangeret 1.143 i Danmark. 'IranPressNews : ايران پرس نيوز اخبار ايران و جهان.'

1.143Rang i Danmark

38.067Verdensrang

Månedlig antal sider set1.829.520
Månedlige besøg 415.800
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 1,30 Million *
Eksterne links1.970
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
249Georgien
1.143Danmark
2.064Schweiz
2.126Slovakiet
5.414Ukraine

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande5,80%4,20%
Georgien 2496,50%21,20%
Danmark 1.14312,50%9,80%
Schweiz 2.0649,80%5,10%
Slovakiet 2.1265,80%2,40%
Ukraine 5.4144,80%5,00%
Malaysia 8.6072,60%3,50%
Belgien 9.7702,90%1,50%
Sverige 10.4043,80%1,10%
Filippinerne 13.6482,50%1,50%
Tyskland 18.1818,60%10,60%
Frankrig 21.5745,50%7,20%
USA 22.33223,20%24,30%
Reino Unido 45.8933,10%1,60%
Iran 49.1460,80%0,20%
Italien 63.4900,90%0,50%
Canada 101.2760,80%0,30%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Viby68.90%8.10%4.00
Frederiksberg2762.80%1.50%2.30
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang31.989 -7.477
Daglig Antal Besøgende10.058+21%
Rangering for daglige besøgende32.824 -9.179
Daglig Antal Kig25.807+7%
Rangering for daglige sidevisninger39.929 -5.511
Sidevisninger per bruger3,55 -11,25%

www.Iranpressnews.com

Iranpressnews er en website der har sider på, اينجا کليک کنيد, مقاله ها و مقوله ها, ادامه, آگهی بازرگانی از گوگل, og حقوق بشر (آرشيو.)

IndholdUtf-8 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. Dens industri er opført som 'Persian/اخبار.' Den har indhold omkring: "IranPressNews ????? ??? ???? ????? ?????," "5 days weather forecast, ??? ???? ??? ???," "IranPressNews (Javan, ????)," "Media, ??? ? ????," og "IranPressNews, ????? ??? ????."

Besøgende I gennemsnit ses 3,55 sider af de estimerede 10.998 daglige besøgende. Især populær i Viby, Kosice, San Francisco, Tbilisi og Luzern. Besøgende kommer fra landene, Malaysia, Ukraine, Slovakiet, Schweiz, Danmark og Georgien.

Links

Lignende siderAndre beslægtede websites er iranian.dk, iranibash.com, iraninfo.dk, iranpressnews.com. Domænet er 9 år og 3 måneder gammelt.

Server

Kodningssproget er PHP/5.2.17 En tid på 12.0 ms, blev målt i en pingtest og dens gennemsnitlige helsides indlæsningstid er 2123 milliseconds. Dette er hurtigere end 73% af websites globalt set.

Dens IP-nummer er 141.101.125.148. Dens 2 nameservers er dana.ns.cloudflare.com, og lee.ns.cloudflare.com.

PING (141.101.125.148) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 141.101.125.148: icmp_req=1 ttl=56 12.0 ms
64 bytes from 141.101.125.148: icmp_req=2 ttl=56 12.1 ms
64 bytes from 141.101.125.148: icmp_req=3 ttl=56 12.0 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 12.040/12.091/12.182/0.142 ms
rtt min/avg/max/mdev = 12.040/12.091/12.182/0.142 ms
Server setup
Server:cloudflare-nginx
Date:--
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Transfer-Encoding:chunked
Connection:keep-alive
X-Powered-By:PHP/5.2.17
Set-Cookie:--
iranpressnews.com