Hotelbeds.com www.hotelbeds.com

Hotelbeds er rangeret 3.689 i Danmark. 'Hotelbeds Accommodation and Destination Services.'

3.689Rang i Danmark

29.420Verdensrang

Månedlig antal sider set2.621.430
Månedlige besøg 359.100
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 1,13 Million *
Eksterne links1.088
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
1.252Cambodja
2.093Ungarn
2.466Litauen
2.641Grækenland
5.183Spanien

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande12,10%10,80%
Andre lande 1.2520,90%0,70%
Ungarn 2.0935,20%12,20%
Litauen 2.4662,20%4,30%
Grækenland 2.6417,90%8,80%
Spanien 5.18314,70%15,30%
Kroatien 6.5011,20%0,30%
Marokko 8.0700,90%0,90%
Thailand 8.1545,90%2,30%
Mexico 8.2257,10%6,40%
Argentina 8.4782,80%3,20%
Indonesien 10.5604,20%7,10%
Australien 14.4573,70%2,30%
Reino Unido 21.4836,10%4,30%
Brasilien 22.3344,20%4,60%
Tyskland 24.4977,30%6,50%
Frankrig 28.6434,60%4,00%
Rumænien 28.7390,80%0,60%
Tyrkiet 41.1451,00%1,00%
Italien 47.5411,30%0,70%
Indien 99.8443,50%1,90%
USA 195.7892,40%1,90%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang24.723 -384
Daglig Antal Besøgende10.293 -3,88%
Rangering for daglige besøgende32.162 -178
Daglig Antal Kig63.017 -6,75%
Rangering for daglige sidevisninger15.99657
Sidevisninger per bruger8,50 -2,97%

www.Hotelbeds.com

IndholdUtf-8 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. Der findes indhold med titlen: "Hotelbeds.com," og "Hotelbeds Accommodation and Destination Services."

Besøgende Størstedelen af de besøgende kommer fra Kroatien, Spanien, Grækenland, Litauen, Ungarn og Cambodja. 11.255 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 8,50 sider. Populær i Athens, Bangkok, Barcelona, Madrid og Maroslele.

Links

Lignende siderDomænet er 12 år og 6 måneder gammelt. Lignende websites er hotelbarcelona.dk, hotelbase.dk, hotelbasil.dk, hotelbeds.com.

Server
Server lokalisering
Barcelo Destination Services S.l - Hotelbeds
Illes Balears
Palma
Spanien
39.57, 2.65

Dens 2 nameservers er dns2.hotelbeds.com, og dns1.hotelbeds.com. Dens IP-nummer er 212.170.239.12. Serveren er langsommere end 50% af målte websites, ved 1423 milliseconds. Desuden blev en tid på 138 ms, målt i en pingtest.

Den er hosted af Barcelo Destination Services S.l - Hotelbeds (Illes Balears, Palma,) ved brug af nginx webserver.

PING www. (212.170.239.12) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www. (212.170.239.12): icmp_seq=1 ttl=238 138 ms
64 bytes from www. (212.170.239.12): icmp_seq=2 ttl=238 138 ms
64 bytes from www. (212.170.239.12): icmp_seq=3 ttl=238 133 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 133.651/137.036/138.739/2.431 ms
rtt min/avg/max/mdev = 133.651/137.036/138.739/2.431 ms
Server setup
Date:--
Content-Length:344
Content-Type:text/html
Expires:--
Set-Cookie:--
Server:nginx
ETag:"AAAATedJL5g"
Last-Modified:--
P3P:--
Via:1.1 nethbeds02 (NetCache NetApp/6.0.2)
hotelbeds.com