Guloggratis.dk Gå til website >>

Guloggratis er rangeret 92 i Danmark. 'GulogGratis.dk - GulogGratis.dk.'


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 2

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 3

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 3

92Rang i Danmark

31.938Verdensrang

Månedlig antal sider set7.545.447
Månedlige besøg 909.090
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 2,85 Million *
Eksterne links1.159
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
92Danmark
156.990Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande10,50%10,10%
Danmark 9288,20%89,40%
Tyskland 156.9901,30%0,50%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Bramming54.40%9.50%20.00
Skagen72.70%2.50%8.00
Tilst254.70%7.10%14.00
Frederikshavn373.60%1.30%3.10
Esbjerg555.20%10.00%17.00
Aarhus925.80%15.30%24.00
Horsens1102.90%6.10%19.00
Odense1455.10%2.60%5.00
Copenhagen19414.60%7.80%4.80
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang26.8391.497
Daglig Antal Besøgende9.630 -6,02%
Rangering for daglige besøgende34.788755
Daglig Antal Kig57.915 -25,52%
Rangering for daglige sidevisninger17.4873.743
Sidevisninger per bruger8,40 -20,77%

www.Guloggratis.dk

Guloggratis har links til indhold på, Nyeste Annoncer, Avanceret Søgning, Jeg Er Ny, Jeg Har Glemt Mit Kodeord, Min Side, Opret Annonce, Biler & Tilbehør, Autostereo, og Dæk & Fælge.

Besøgende Websitet har omkring 10.530 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 8,40 sider hver. Tyskland og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra. Den er mest populær i Copenhagen, Aarhus, Esbjerg, Odense og Tilst.

IndholdIso-8859-1 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. Den er opført i kategori 'Netbutikker/Annoncer.' Den har indhold omkring: "GulogGratis.dk - GulogGratis.dk," "2-hjulet transport - Knallerter - GulogGratis.dk," "Inde - Møbler - GulogGratis.dk," "Biler & tilbehør - Varevogne & Erhvervsbiler - GulogGratis.dk," og "Biler & tilbehør - Personbiler - VW - GulogGratis.dk."

Links

Lignende siderLignende websites er guloggratis.dk, gulv-byg.dk, gulv.dk, gulv.org.

Server
Server lokalisering
Fynske Medier P-s
Odense
Danmark
55.4, 10.38

Dens 2 nameservers er ns2.scannet2.dk, og ns.scannet2.dk. Fynske Medier P-s Odense er placeringen på Apache serveren. Kodningssproget er PHP/5.2.6-1+lenny16 Dens IP-nummer er 80.63.11.88. En ping til serveren er timet til 127 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1064 milliseconds.

PING (80.63.11.88) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 80.63.11.88: icmp_seq=1 ttl=50 127 ms
64 bytes from 80.63.11.88: icmp_seq=2 ttl=50 127 ms
64 bytes from 80.63.11.88: icmp_seq=3 ttl=50 126 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 126.930/127.072/127.250/0.432 ms
rtt min/avg/max/mdev = 126.930/127.072/127.250/0.432 ms
Server setup
Date:--
Content-Type:text/html; charset=iso-8859-1
Content-Length:89153
Connection:keep-alive
Vary:Accept-Encoding
Server:Apache
X-Powered-By:PHP/5.2.6-1+lenny16
Set-Cookie:--
Expires:--
Cache-Control:private, no-cache, max-age=0
Pragma:no-cache
X-Backend:fmweb12
Vary:Accept-Encoding
Accept-Ranges:bytes
X-Varnish:2729779473
Age:0
Via:1.1 varnish
guloggratis.dk