Google.es www.google.es

Google er rangeret 562 i Danmark. 'Google.'

562Rang i Danmark

41Verdensrang

Månedlig antal sider set1.554.131.880
Månedlige besøg 182.196.000
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 572,04 Million *
Eksterne links291.608
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
1Spanien
11Peru
12Ecuador
14Colombia
16Mexico

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande7,60%3,40%
Spanien 178,50%89,80%
Peru 111,60%0,90%
Ecuador 120,60%0,30%
Colombia 142,20%0,70%
Mexico 163,90%2,20%
Argentina 182,00%1,10%
Chile 181,10%0,50%
Venezuela 182,00%1,00%
Frankrig 4590,50%0,20%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang41 -1
Daglig Antal Besøgende4.070.280 -2,65%
Rangering for daglige besøgende46 -3
Daglig Antal Kig25.124.198 -26,49%
Rangering for daglige sidevisninger358
Sidevisninger per bruger8,56 -24,51%

www.Google.es

For det første er der links mærket, +tú, Imágenes, Gmail, Docs, Calendar, Shopping, Reader, Herramientas Del Idioma, og Historial Web.

IndholdDens opførte kategorier er 'Buscando en Internet/Motores de búsqueda' og 'España/Guías y directorios.' Teksten er kodet med utf-8 tegnsæt. Der findes indhold med titlen: "Google Maps," "Google," "Google Chrome – Få en hurtig, ny browser. Til pc, Mac og Linux," "Gør Google til min søgemaskine Søgeoversigt og indstillinger," og "Traductor de Google."

Besøgende Websitet har omkring 4.450.680 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 8,56 sider hver. Argentina, Mexico, Colombia, Ecuador, Peru og Spanien er hvor de fleste besøgende kommer fra. Den er mest populær i Madrid, Barcelona, Valencia, Sevilla og Zaragoza.

Links

Lignende siderAndre tæt navnebeslægtede websites er google.com.tr, google.com.vn, google.de, google.ee.

Server
Server lokalisering
Google Inc.
California
USA
37.300275, -93.339844

En ping til serveren er timet til 30.9 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1184 milliseconds.

Der er 4 DNS records, såsom ns2.google.com, ns1.google.com, og ns4.google.com. Den er hosted af Google Inc. California, ved brug af gws webserver. Dens IP-nummer er 74.125.227.63.

PING www. (74.125.225.223) 56(84) bytes of data.
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=1 ttl=52 30.9 ms
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=2 ttl=52 30.9 ms
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=3 ttl=52 31.9 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1999ms
rtt min/avg/max/mdev = 30.995/31.328/31.995/0.493 ms
rtt min/avg/max/mdev = 30.995/31.328/31.995/0.493 ms
Server setup
Date:--
Expires:--
Cache-Control:private, max-age=0
Content-Type:text/html; charset=UTF-8
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
P3P:--
Server:gws
X-XSS-Protection:1; mode=block
X-Frame-Options:SAMEORIGIN
Transfer-Encoding:chunked
google.es