Freelotto.com Gå til website >>

Freelotto er rangeret 8.868 i Danmark. 'Lotto Style Sweepstakes | FreeLotto - Play for Free and Win Money!'


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 2

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 3

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/dknewin2/public_html/init_connect.php on line 3

8.868Rang i Danmark

5.720Verdensrang

Månedlig antal sider set7.742.196
Månedlige besøg 3.704.400
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 11,63 Million *
Eksterne links1.390
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
94Namibia
269Tadsjikistan
392Trinidad og Tobago
425Panama
426Bolivia

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande16,30%15,30%
Namibia 940,90%1,50%
Tadsjikistan 2690,60%0,60%
Trinidad og Tobago 3920,60%0,70%
Panama 4250,90%0,40%
Bolivia 4260,60%0,40%
Uruguay 5060,60%0,50%
Bosnien-Hercegovina 5600,60%0,70%
El Salvador 6350,60%0,30%
Litauen 7610,80%1,80%
New Zealand 8190,90%1,20%
Mexico 9369,60%5,50%
Libyen 9740,50%0,70%
Sydafrika 1.0162,60%3,00%
Irland 1.0481,60%1,20%
Malaysia 1.4132,30%1,60%
Kasakhstan 1.4781,40%1,20%
Kuwait 1.5970,70%0,40%
Thailand 2.1552,40%1,90%
Japan 2.21815,80%7,80%
Filippinerne 2.9231,00%1,30%
Canada 3.2122,70%2,60%
Chile 3.2780,50%0,40%
USA 3.33319,70%29,80%
Israel 3.4130,60%0,30%
Brasilien 3.5833,80%4,00%
Ukraine 3.7450,80%1,30%
Singapore 4.1970,70%0,30%
Rumænien 5.2550,50%0,70%
Grækenland 6.1180,60%0,30%
Australien 6.9050,80%1,10%
Rusland 7.3192,30%4,90%
Spanien 9.1451,20%1,20%
Polen 11.6010,60%1,00%
Reino Unido 11.9691,20%1,50%
Frankrig 12.8781,30%1,60%
Kina 56.9120,80%0,50%
Indien 73.9960,60%0,60%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang4.8071.093
Daglig Antal Besøgende68.480 -19,77%
Rangering for daglige besøgende4.190766
Daglig Antal Kig116.131 -33,40%
Rangering for daglige sidevisninger8.5362.483
Sidevisninger per bruger2,35 -16,96%

www.Freelotto.com

Ved at browse på websitet, kan vi se der er sider omhandlende, How It Works, Rules, Fraud Alert, Click2give, World Lottery Results, og Widgets.

Besøgende Websitet har omkring 74.880 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 2,35 sider hver. Uruguay, Bolivia, Panama, Trinidad og Tobago, Tadsjikistan og Namibia er hvor de fleste besøgende kommer fra. Den er mest populær i Tokyo, Los Angeles, Mexico City, Bangkok og Johannesburg.

IndholdFind sider på: "F.A.S.T. (FreeLotto Automatisk abonnementsbillet) Facts," "Play FreeLotto Now," "State Lottery Winning Numbers," "Log In - FreeLotto," og "Official FreeLotto Rules." Utf-8 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. Den er opført i kategori 'Lotteries/Online.'

Links

Lignende siderDomænet er 17 år og 2 måneder gammelt. Andre tæt navnebeslægtede websites er freelotto.com, freemuse.dk, freeonline.dk, freeonlinegames.com.

Server
Server lokalisering
Plasmanet Inc
New York
York
USA
42.8713, -77.8856

Dens lokale IP-nummer er 64.14.48.143. Den er hosted af Plasmanet Inc (New York, York,) ved brug af Apache webserver. En ping til serveren blev målt til 50.9 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 2557 milliseconds.

Den har 8 nameservers, inklusiv pdns4.ultradns.org, udns2.ultradns.net, og pdns5.ultradns.info.

PING www. (64.14.48.143) 56(84) bytes of data.
64 bytes from relay-0-12. (64.14.48.143): icmp_seq=1 ttl=242 50.9 ms
64 bytes from relay-0-12. (64.14.48.143): icmp_seq=2 ttl=242 48.9 ms
64 bytes from relay-0-12. (64.14.48.143): icmp_seq=3 ttl=242 49.9 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 48.993/49.992/50.992/0.855 ms
rtt min/avg/max/mdev = 48.993/49.992/50.992/0.855 ms
Server setup
Date:--
Server:Apache
Last-Modified:--
ETag:"43865-71a8-4cc60c18ccec0"
Accept-Ranges:bytes
Content-Length:29096
Connection:close
Content-Type:text/html
freelotto.com