E-boks.dk www.e-boks.dk

E-boks er rangeret 111 i Danmark. 'e-Boks.'

111Rang i Danmark

52.442Verdensrang

Månedlig antal sider set4.041.765
Månedlige besøg 859.950
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 2,70 Million *
Eksterne links643
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
111Danmark
66.087Spanien

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande4,00%3,70%
Danmark 11195,00%93,20%
Spanien 66.0871,10%3,10%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Brabrand184.10%3.70%4.00
Pandrup254.30%4.10%4.00
Sindal484.60%2.10%2.00
Frederiksberg1584.40%4.90%5.00
Copenhagen18616.60%16.40%4.40
Odense2064.60%2.80%2.70
Aarhus2074.70%4.50%4.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang44.0696.147
Daglig Antal Besøgende6.848 -12,99%
Rangering for daglige besøgende48.7634.496
Daglig Antal Kig22.806 -28,40%
Rangering for daglige sidevisninger45.76311.768
Sidevisninger per bruger4,60 -17,81%

www.E-boks.dk

Hvis vi ser på websitet, kan vi se links til siderne på, Log På, Ny Bruger, In English, Om E-boks, Log På Privat, Log På Erhverv, og Se Demoen Og Få Mere At Vide.

IndholdTeksten er kodet med utf-8 tegnsæt. Der findes indhold med titlen: "e-Boks," "Log på e-Boks," "Opret e-Boks," "Log af," og "Bliv e-Boks bruger (Opret e-Boks.)"

Besøgende Den er mest populær i landene, Spanien og Danmark. De estimerede 7.488 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 4,60 sider. Den er mest populær i Copenhagen, Aarhus, Sindal, Odense og Frederiksberg.

Links

Lignende siderLignende websites er e-bogholderen.dk, e-bogklub.dk, e-bogscenter.dk, e-bogslaeser.dk.

Server
Server lokalisering
Kommunedata I S
Aalborg
Danmark
57.05, 9.93

Den har 2 DNS records, ns-auth04.kmd.dk, og ns-auth03.kmd.dk. Dens IP-nummer er 131.165.77.33. Kodningssproget er ASP.NET Websitets indlæsningstid er 619 milliseconds, mindre end 88% af andre målte websites.

Dens webserver er placeret ved Kommunedata I S Aalborg.

Server setup
Cache-Control:private
Content-Length:17412
Content-Type:text/html; charset=utf-8
X-Powered-By:ASP.NET
Set-Cookie:--
Date:--
e-boks.dk