Danskebank.dk www.danskebank.dk

Danskebank er rangeret 41 i Danmark. 'Danske Bank Danmark.'

41Rang i Danmark

17.081Verdensrang

Månedlig antal sider set6.742.008
Månedlige besøg 2.407.860
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 7,56 Million *
Eksterne links3.123
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
41Danmark
7.430Sverige
58.124Spanien
86.202Reino Unido
129.968Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,00%2,50%
Danmark 4192,50%93,00%
Sverige 7.4301,80%2,10%
Spanien 58.1240,60%0,70%
Reino Unido 86.2020,70%0,60%
Tyskland 129.9680,60%0,60%
USA 284.9850,80%0,60%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Viby103.10%3.40%3.10
Pandrup153.00%4.30%3.90
Vejle152.60%1.50%1.60
Brabrand251.10%1.30%3.00
Albertslund401.50%1.80%3.30
Tilst511.10%1.40%4.00
Copenhagen5117.30%14.20%2.30
Frederiksberg623.90%3.80%2.70
Odense902.70%5.40%6.00
Horsens912.00%2.10%2.90
Kolding1191.60%1.40%2.40
Hvidovre1201.20%1.10%2.60
Valby1711.20%0.80%1.90
Aarhus1742.20%2.50%3.20
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang14.354164
Daglig Antal Besøgende23.326 -6,48%
Rangering for daglige besøgende13.560101
Daglig Antal Kig47.713 -8,33%
Rangering for daglige sidevisninger21.235438
Sidevisninger per bruger2,83 -1,74%

www.Danskebank.dk

For det første er der links mærket, Privat, Erhverv, Kundeservice, Om Banken, Private Banking, Log-on, Søg, og Netbank.

Besøgende 25.506 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 2,83 sider. Størstedelen af de besøgende kommer fra USA, Tyskland, Reino Unido, Spanien, Sverige og Danmark. Populær i Copenhagen, Frederiksberg, Viby, Pandrup og Odense.

IndholdDer findes indhold med titlen: "Danske Bank Danmark," "Danske Bank," "Litteraturprisen 2010 – Årets vinder er fundet," "Log-off netbank," og "Danske Ejendomme." Teksten er kodet med utf-8 tegnsæt. 'Europe/Denmark' og 'Finans/Banker' er dens DMOZ kategorier.

Links

Lignende siderDomænet er 16 år og 9 måneder gammelt. Andre beslægtede websites er danskebak.dk, danskebandagister.dk, danskebands.dk, danskebank.com.

Server
Server lokalisering
Den Danske Bank
Risskov
Danmark
56.18, 10.23

Dens IP-nummer er 212.93.36.130. Dens webserver er placeret ved Den Danske Bank Risskov. Kodningssproget er ASP.NET Serveren er langsommere end 72% af målte websites ved, 2085 milliseconds.

Der er 4 DNS records, såsom ns3.p20.dynect.net, ns1.p20.dynect.net, og ns2.p20.dynect.net.

Server setup
Connection:Keep-Alive
Content-Length:42078
Expires:--
Date:--
Content-Type:text/html; charset=utf-8
X-Powered-By:ASP.NET
Cache-Control:private
Vary:*
danskebank.dk