Dandomain.dk www.dandomain.dk

Dandomain er rangeret 38 i Danmark. 'Domæne registrering, webhotel og hosting - DanDomain A/S.'

38Rang i Danmark

19.787Verdensrang

Månedlig antal sider set7.312.032
Månedlige besøg 2.285.010
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 7,17 Million *
Eksterne links3.119
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
38Danmark
106.913Frankrig
399.868USA

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 26/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,10%3,10%
Danmark 3895,60%96,30%
Frankrig 106.9130,70%0,20%
USA 399.8680,60%0,30%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Vemmelev21.20%0.90%2.50
Overlade54.70%3.90%2.80
Thisted61.80%5.60%10.00
Vester-skerninge64.70%3.20%2.20
Svendborg810.10%6.20%2.00
Frederikshavn94.40%5.90%4.40
Klampenborg132.50%2.60%3.40
Charlottenlund143.30%2.40%2.40
Hobro142.00%4.10%7.00
Fredericia292.70%1.80%2.20
Silkeborg352.30%2.80%4.00
Tilst451.40%1.20%2.80
Lyngby661.60%1.40%2.80
Valby891.50%2.30%5.00
Copenhagen1837.80%4.70%2.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang16.628 -2.850
Daglig Antal Besøgende19.046+17%
Rangering for daglige besøgende16.780 -4.351
Daglig Antal Kig48.313 -7,54%
Rangering for daglige sidevisninger20.991272
Sidevisninger per bruger3,52 -21,25%

www.Dandomain.dk

For det første er der links mærket, Kundecenter, Søg, Vis Indkøbskurv, Domæner, Domain Watch, Pegning, Webhotel, Webcms, og Webløsning.

IndholdUtf-8 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. Der findes indhold med titlen: "Domæne registrering, webhotel og hosting - DanDomain A/S," "Domænetest og hurtig domæne-registrering. Tjek om dit domæne er," "DanDomain A/S," "DanDomain E-mail Support," og "Baldurs Archery." Dens opførte kategorier er 'Webdesign og -udvikling/Webhoteller' og 'Erhverv og økonomi/Edb.'

Besøgende USA, Frankrig og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra. Websitet har omkring 20.826 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 3,52 sider hver. Den er mest populær i Svendborg, Copenhagen, Vester-skerninge, Overlade og Frederikshavn.

Links

Lignende siderLignende websites er dando.dk, dandoc.dk, dandodesign.dk, dandomaene.dk.

Server
Server lokalisering
Dandomain
Randers
Danmark
56.47, 10.05

Dens 3 nameservers er ns.dandomain.dk, ns3.dandomain.dk, og ns2.dandomain.dk. Dens IP-nummer er 194.150.112.10. Kodningssproget er ASP.NET Dens server hastighed er målt til 545 milliseconds.

Den er hosted af Dandomain Randers, ved brug af Microsoft-IIS/7 webserver.

Server setup
Cache-Control:private
Content-Length:65009
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Server:Microsoft-IIS/7.5
X-AspNet-Version:4.0.30319
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
X-Powered-By:ASP.NET
Date:--
dandomain.dk