Borsen.dk www.borsen.dk

Borsen er rangeret 39 i Danmark. 'Børsen.'

39Rang i Danmark

16.432Verdensrang

Månedlig antal sider set8.270.262
Månedlige besøg 2.432.430
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 7,64 Million *
Eksterne links3.896
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
39Danmark
3.846Norge
21.844Polen
22.970Spanien
26.473Indonesien

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande4,20%3,50%
Danmark 3988,20%89,90%
Norge 3.8462,30%1,50%
Polen 21.8441,60%0,80%
Spanien 22.9701,80%1,60%
Indonesien 26.4730,90%1,00%
USA 170.4591,10%1,60%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Haslev111.50%1.30%3.00
Viborg222.20%2.80%4.00
Copenhagen3719.90%16.40%2.80
Odense374.70%11.70%8.00
Herning431.70%1.30%2.50
Lyngby482.20%1.00%1.60
Aarhus515.70%3.60%2.10
Frederiksberg584.10%3.60%3.00
Valby582.20%2.20%3.30
Randers741.30%1.60%4.00
Roskilde871.20%2.40%7.00
Kolding1091.70%1.00%2.00
Horsens1112.00%1.00%1.80
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang13.808 -936
Daglig Antal Besøgende22.898 -3,05%
Rangering for daglige besøgende13.855 -510
Daglig Antal Kig57.315+8%
Rangering for daglige sidevisninger17.681 -2.769
Sidevisninger per bruger3,47+11%

www.Borsen.dk

For det første er der links mærket, C20 Indeks 0, 19% 501, 53, Brent Råolie -0, 42% 112, 65, Dkk/usd 0, 04% 5, 69, Dow Jones Index 0, 09% 13.569, 50, Nasdaq -0, 78% 3.080, 00,  , Ja Tak, og Seneste Nyheder.

Besøgende Websitet har omkring 25.038 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 3,47 sider hver. USA, Indonesien, Spanien, Polen, Norge og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra. Den er mest populær i Copenhagen, Aarhus, Odense, Frederiksberg og Valby.

IndholdDer findes indhold med titlen: "Nyheder fra borsen.dk," "Seneste nyheder," "Privatøkonomi," "Nyhedsbreve - til- og afmelding," og "Dette domæmene er hostet af Børsen Online." Iso-8859-1 er tegnsættet brugt på siderne. 'Nyheder/Aviser' og 'København/Nyheder og medier' er dens DMOZ kategorier.

Links

Lignende siderAndre beslægtede websites er borsen-forum.dk, borsen-licens.dk, borsen-online.dk, borsen.com.

Server
Server lokalisering
Corporate Cloud Services
Taastrup
Danmark
55.65, 12.32

ns.borsen.dk, og ns2.borsen.dk er dens DNS Nameservers. Den er hosted af Corporate Cloud Services Taastrup, ved brug af Apache/2 webserver. Kodningssproget er PHP/5.2.17 En ping til serveren blev målt til 119 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1843 milliseconds.

Dens IP-nummer er 37.205.126.50.

PING www. (37.205.126.50) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 37.205.126.50: icmp_seq=1 ttl=52 119 ms
64 bytes from 37.205.126.50: icmp_seq=2 ttl=52 118 ms
64 bytes from 37.205.126.50: icmp_seq=3 ttl=52 119 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 118.982/119.648/119.982/0.549 ms
rtt min/avg/max/mdev = 118.982/119.648/119.982/0.549 ms
Server setup
Date:--
Server:Apache/2.2.16 (Debian)
X-Powered-By:PHP/5.2.17
Set-Cookie:--
Expires:--
Cache-Control:no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma:no-cache
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Vary:Accept-Encoding
Transfer-Encoding:chunked
Content-Type:text/html; charset=iso-8859-1
borsen.dk