Bold.dk Gå til website >>

Bold er rangeret 42 i Danmark. 'bold.dk - alt om dansk og international fodbold.'

42Rang i Danmark

15.119Verdensrang

Månedlig antal sider set10.503.675
Månedlige besøg 2.334.150
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 7,33 Million *
Eksterne links1.142
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
42Danmark
239Malta
1.788Norge
2.466Chile
51.211Spanien

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande2,20%1,10%
Danmark 4284,40%77,00%
Malta 2391,20%0,90%
Norge 1.7883,50%9,00%
Chile 2.4661,90%3,20%
Spanien 51.2110,60%0,80%
Tyskland 53.4621,50%1,50%
USA 60.0263,30%5,30%
Reino Unido 80.0640,60%0,60%
Indien 163.1710,80%0,60%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Esbjerg68.80%13.10%6.90
Valby96.20%5.90%4.40
Tranbjerg123.80%2.90%3.50
Klampenborg161.80%1.30%3.20
Frederiksberg187.80%4.90%2.90
Odder181.40%0.80%2.80
Grenaa221.60%1.40%4.00
Aarhus277.00%8.80%5.70
Horsens374.10%5.00%6.00
Odense494.50%4.20%4.30
Copenhagen6314.30%6.70%2.20
Lyngby831.30%0.70%2.60
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang12.705 -2.160
Daglig Antal Besøgende22.470+12%
Rangering for daglige besøgende14.143 -2.824
Daglig Antal Kig83.272+3%
Rangering for daglige sidevisninger12.040 -1.201
Sidevisninger per bruger5,20 -7,71%

www.Bold.dk

For det første har Bold links til sider som, Send Et Nyhedstip, Annoncering, Betingelser, Bold.forside, Bold.blog, Bold.nyt, Nyheder, Nyhedsavis, og Rss-feed.

Besøgende Websitet har omkring 24.570 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 5,20 sider hver. Den er mest populær i Copenhagen, Esbjerg, Frederiksberg, Aarhus og Valby. Tyskland, Spanien, Chile, Norge, Malta og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra.

IndholdIso-8859-1 er tegnsættet brugt på siderne. Dens industri er opført som 'Sport/Fodbold.' Den har indhold omkring: "bold.dk - alt om dansk og international fodbold," "bold.tabeller - Resultater og stillinger fra hele verden," "bold.nyt," "bold.tv," og "bold.transfers."

Links

Lignende siderWebsites som lyder ens er bold.dk, boldnyt.dk, boldparken.dk, boldspil.dk.

Server
Server lokalisering
Hetzner Online Ag
Bayern
Gunzenhausen
Tyskland
49.1, 10.75

Kodningssproget er PHP/5.3.3-7+squeeze3 dns2.idp365.net, dns1.idp365.net, og dns3.idp365.net er dens DNS Nameservers. Dens IP-nummer er 176.9.44.44. En ping til serveren blev målt til 116 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 3026 milliseconds.

Hetzner Online Ag (Bayern, Gunzenhausen) er placeringen på Apache/2 serveren.

PING www. (176.9.44.43) 56(84) bytes of data.
64 bytes from static.43.44.9.176.clients.your-server.de (176.9.44.43): icmp_seq=1 ttl=53 116 ms
64 bytes from static.43.44.9.176.clients.your-server.de (176.9.44.43): icmp_seq=2 ttl=53 116 ms
64 bytes from static.43.44.9.176.clients.your-server.de (176.9.44.43): icmp_seq=3 ttl=53 116 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 116.370/116.477/116.642/0.411 ms
rtt min/avg/max/mdev = 116.370/116.477/116.642/0.411 ms
Server setup
Date:--
Server:Apache/2.2.16 (Debian)
X-Powered-By:PHP/5.3.3-7+squeeze3
Expires:--
Cache-Control:no-transform
Pragma:no-cache
Vary:User-Agent,Accept,Accept-Encoding
Content-Type:text/html
Set-Cookie:--
Connection:close
Transfer-Encoding:chunked
bold.dk