Bilbasen.dk www.bilbasen.dk

Bilbasen er rangeret 123 i Danmark. 'BilBasen.dk - Køb og sælg brugte biler.'

123Rang i Danmark

44.752Verdensrang

Månedlig antal sider set5.970.510
Månedlige besøg 663.390
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 2,08 Million *
Eksterne links1.029
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
123Danmark

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande5,70%1,10%
Danmark 12394,30%98,90%
ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Gilleleje166.60%12.00%17.00
Kolding3110.70%7.60%6.00
Gentofte346.10%8.40%13.00
Frederiksberg748.10%7.70%9.00
Silkeborg1372.70%1.50%5.00
Odense1585.00%4.60%8.00
Copenhagen18916.20%15.80%9.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang37.6075.821
Daglig Antal Besøgende6.420 -20,45%
Rangering for daglige besøgende51.7378.827
Daglig Antal Kig52.964 -13,05%
Rangering for daglige sidevisninger19.1791.436
Sidevisninger per bruger11,30+9%

www.Bilbasen.dk

For det første har Bilbasen links til sider som, Personvogn 49.835, Varebil Inkl. Moms 4.476, Lastvogn 2.315, Autocamper 313, Bus 225, og Gå Til Bilbasen.dk.

IndholdTeksten er kodet med utf-8 tegnsæt. Den har indhold omkring: "BilBasen.dk - Køb og sælg brugte biler," "BilBasen Auktion – en sikker og tryg bilauktion," "Bilvurdering - Brugte biler - BilBasen.dk," "Bilnyheder og biltest - BilBasen.dk," og "Bilbogen - Tjek for restgæld i bilen, motorcyklen eller." Den er opført i kategori 'Biler/Portaler.'

Besøgende 7.020 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 11,30 sider. Størstedelen af de besøgende kommer fra Danmark. Populær i Copenhagen, Kolding, Frederiksberg, Gilleleje og Gentofte.

Links

Lignende siderLignende websites er bilb.dk, bilbank.dk, bilbao.dk, bilbase.dk.

Server
Server lokalisering
Internal Backbone
Copenhagen
Danmark
55.67, 12.58

Internal Backbone Copenhagen er placeringen på Microsoft-IIS/7 serveren. Den har 3 DNS records, ns5.bilinfo.dk, ns4.bilinfo.dk, og ns3.bilinfo.dk. Dens IP-nummer er 195.215.1.64. Kodningssproget er ASP.NET Serveren er hurtigere end 49% af målte websites, ved 1443 milliseconds.

Server setup
Cache-Control:public, no-cache="Set-Cookie", no-store, max-age=0
Content-Type:application/vnd.wap.xhtml+xml; charset=utf-8
Expires:--
Last-Modified:--
Vary:*
Server:Microsoft-IIS/7.0
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
X-Powered-By:ASP.NET
Date:--
Content-Length:3172
bilbasen.dk