Atdhenet.tv Gå til website >>

Atdhenet er rangeret 5.123 i Danmark. 'AtdheNet.TV - Watch Free Live Sports TV.'

5.123Rang i Danmark

8.845Verdensrang

Månedlig antal sider set5.878.656
Månedlige besøg 2.419.200
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 7,59 Million *
Eksterne links2.961
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
23Saint Vincent og Grenadinerne
222Albanien
1.070Portugal
1.422Filippinerne
1.539Schweiz

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande11,70%9,60%
Saint Vincent og Grenadinerne 230,50%0,70%
Albanien 2221,00%1,10%
Portugal 1.0703,00%3,30%
Filippinerne 1.4222,60%3,10%
Schweiz 1.5392,00%2,40%
Tyskland 2.00314,80%14,80%
Sydkorea 2.3624,40%3,60%
Andre lande 2.4060,50%0,60%
Slovakiet 2.4240,80%0,80%
Irland 2.4410,90%1,40%
Italien 2.5594,40%4,80%
Canada 2.8884,60%3,90%
Algeriet 3.1720,70%1,10%
Norge 3.8980,90%0,80%
USA 4.62323,00%25,80%
Spanien 4.8473,10%3,20%
Danmark 5.1230,60%0,50%
Frankrig 5.4124,20%4,40%
Reino Unido 6.2963,70%2,70%
Tjekkiet 6.3550,70%0,50%
Østrig 7.2760,70%0,50%
Polen 7.4991,60%1,50%
Malaysia 7.5260,70%0,60%
Belgien 9.6990,50%0,50%
Indonesien 10.2781,10%0,80%
Mexico 11.6321,10%0,70%
Nederlandene 12.4290,90%0,50%
Japan 18.2582,20%1,60%
Pakistan 28.3290,50%0,20%
Kina 38.1421,30%2,70%
Indien 58.3411,20%1,00%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang7.433 -589
Daglig Antal Besøgende45.582+0,07%
Rangering for daglige besøgende6.692 -352
Daglig Antal Kig82.672+5,5%
Rangering for daglige sidevisninger12.122 -1.490
Sidevisninger per bruger2,52+5%

www.Atdhenet.tv

Ved at gennemse websitet, er der links til, Bbc 1, Bbc 2, Five, Itv 1, Itv 2, Msnbc, Poker Channel, Chelsea Tv, og Eurosport.

Besøgende Den er mest populær i landene, Tyskland, Schweiz, Filippinerne, Portugal, Albanien og Saint Vincent og Grenadinerne. De estimerede 49.842 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 2,52 sider. Den er mest populær i Daechisamdong, New York, Toronto, Los Angeles og San Francisco.

IndholdTeksten er kodet med iso-8859-1 tegnsæt. Find sider på: "AtdheNet.TV - Watch Free Live Sports TV," "Watch Live Oscars 2011 The 83rd Annual Academy Awards," "ATDHE.Net - Watch Free Live Sports TV," "Watch Live Valencia vs Real Madrid," og "Watch Live TNA Victory Road."

Links

Lignende siderLignende websites er atd.dk, atdhenet.tv, ateatv.dk, ateist.dk.

Server
Server lokalisering
Prq Inet Pop Sth0
Stockholm
Sverige
59.33, 18.05

Websitets indlæsningstid er 1420 milliseconds, langsommere end 50% af andre målte websites. Ligeledes blev en ping til serveren timet til 174 ms.

Dens IP-nummer er 88.80.11.29. Den er hosted af Prq Inet Pop Sth0 Stockholm, ved brug af lighttpd/1 webserver. Der er 5 DNS records, såsom dns2.registrar-servers.com, dns5.registrar-servers.com, og dns1.registrar-servers.com.

PING www. (88.80.11.29) 56(84) bytes of data.
64 bytes from host-88-80-11-29.cust.prq.se (88.80.11.29): icmp_seq=1 ttl=53 174 ms
64 bytes from host-88-80-11-29.cust.prq.se (88.80.11.29): icmp_seq=3 ttl=53 138 ms
64 bytes from host-88-80-11-29.cust.prq.se (88.80.11.29): icmp_seq=3 ttl=53 138 ms
Server setup
Connection:close
Content-Type:text/html
Accept-Ranges:bytes
ETag:"1476914428"
Last-Modified:--
Content-Length:27570
Date:--
Server:lighttpd/1.4.19
atdhenet.tv