Abnamro.nl www.abnamro.nl

Abnamro er rangeret 4.954 i Danmark. 'Particuliere klanten - ABN AMRO - de Bank Anno Nu.'

4.954Rang i Danmark

5.038Verdensrang

Månedlig antal sider set20.374.200
Månedlige besøg 2.315.250
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 7,27 Million *
Eksterne links6.149
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
37Nederlandene
1.493Belgien
5.792Schweiz
15.308Polen
26.317Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 25/12/2013

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,00%2,90%
Nederlandene 3790,40%91,90%
Belgien 1.4932,30%1,90%
Schweiz 5.7920,50%0,40%
Polen 15.3080,60%0,50%
Tyskland 26.3171,00%0,90%
USA 50.1241,60%1,20%
Kina 76.6000,60%0,30%
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang4.2341.834
Daglig Antal Besøgende53.928 -46,16%
Rangering for daglige besøgende5.4822.605
Daglig Antal Kig341.191 -34,36%
Rangering for daglige sidevisninger2.816867
Sidevisninger per bruger8,80+22%

www.Abnamro.nl

For det første har Abnamro links til sider som, Naar De Inhoud, Jongerengroeirekening, Speel De Game, Jongeren, Studenten, Young Professionals, Preferred Banking, Senioren, og Medici.

IndholdUtf-8 tegnsætskodning bliver benyttet på siderne. Den er opført i kategori 'Financieel/Banken.' Den har indhold omkring: "ABN AMRO - Expert in financial services for international clients," "Sparen - ABN AMRO - Spaarrekening kiezen met hoogste spaarrente," "Contactmogelijkheden - ABN AMRO - Contact met uw bank," "Beleggen - ABN AMRO - Alles over beleggen bij ABN AMRO," og "Overzicht leningen - Lenen bij ABN AMRO is voordeliger dan u denkt."

Besøgende I gennemsnit ses 8,80 sider af de estimerede 58.968 daglige besøgende. Især populær i Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag og Groningen. Besøgende kommer fra landene, USA, Tyskland, Polen, Schweiz, Belgien og Nederlandene.

Links

Lignende siderAndre tæt navnebeslægtede websites er abmstaal.dk, abmworld.dk, abn-botex.dk, abnamro.dk. Domænet er 17 år og 11 måneder gammelt.

Server
Server lokalisering
Abn Amro Services Co. Inc.
Illinois
Chicago
USA
41.9022, -87.6726

Dens gennemsnitlige indlæsningstid er 1057 milliseconds, hvilket er hurtigere end 67% af websites globalt set.

Abn Amro Services Co. Inc (Illinois, Chicago) er placeringen på IBM_HTTP_Server serveren. Dens 2 nameservers er phobos22.abnamro.nl, og phobos21.abnamro.nl. Dens IP-nummer er 167.202.214.30.

Server setup
Date:--
Server:IBM_HTTP_Server
Last-Modified:--
Expires:--
Set-Cookie:--
Cache-Control:no-cache="set-cookie, set-cookie2"
Transfer-Encoding:chunked
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Content-Language:en-US
abnamro.nl